Tideland
Történet
A tízéves Jeliza-Rose kábítószerfüggő szülei nem sokat törődnek lányukkal. Nem csoda, hogy a kislány saját képzeletvilágába menekül, ahol legjobb barátai azok a babafejek, amiket testükről leszedve ujjbábként használ. Miután Jeliza-Rose anyja heroin-túladagolásban meghal, az apja vidékre utazik vele, a nagymama egykori birtokára. A semmi közepén álló lepusztult ház megtelik a kislány fantáziája teremtette lényekkel, szellemekkel.
A Mitch Cullin kult-regényéből készült film egy kegyetlen és bizarr körülmények között élő kislány világát tárja elénk, ahol a gyermeki fantázia a saját törvényei szerint küzd a túlélésért. Alíz ezúttal nem Csodaországban, hanem a Pszicho díszletei között sétál.
Ezt írtuk a filmről:
A film árnyékos oldala – V. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál, 2006. június 2–11. – Árnyak szekció
A Shadows (Árnyak) kategóriában, ahogyan azt már megszokhattuk, ebben az évben is horror és thriller jellegű filmeket, a műfaj sztereotípiáit felsorakoztató ijesztgetős horrort és valódi misztikával, feszültséggel telített igényes alkotásokat: fantasztikus, misztikus, bizarr filmeket láthattunk.
Rázom az öklömet – Interjú Jeremy Thomas producerrel
Korunk legnemzetközibb és legrangosabb indie producere. Terebélyes és öntörvényű, mint egy török pasa. A gyomránál csak a filmjeit szereti jobban. Világéletében saját szabályai szerint üzletelt, ennek ellenére (vagy talán épp ezért!) példátlanul gazdag és színvonalas filmográfiát halmozott fel. A 60 éves, Oscar-díjas brit producer a Thesszaloniki Filmfesztiválon kapott Arany Alexander-díjat életművéért.
Jeliza Rose Csodaországában – Terry Gilliam: Tideland
A Tideland gerincét egy kislány fantáziájának szüleményei alkotják, mégsem mesefilm, hanem nagyon komoly történet egy hányattatott sorsú lánykáról, akiért titokban szorongunk, mégsem sajnáljuk, mert felhőtlen játékkedve átsegíti mindenen.