Nem nézhetünk félre – Révész Bálint legújabb dokumentumfilmje egy egzotikus utazás Borneo őserdeibe, oknyomozó riport és társadalmi célú közlemény egy órába sűrítve.
A marosvásárhelyi Édentől Keletre Filmklub 2018-ban indította útjára Filmes Találkozások elnevezésű eseménysorozatát, amely filmvetítétesekkel és közönségtalálkozóval egybekötött ingyenes programot jelentett a filmek iránt érdeklődők számára.
Május 30-án a TIFF-en vetítik az elmúlt évek egyik legeredetibb, legfrissebb magyar dokumentumfilmjét, a Nagyi Projektet. Révész Bálinték három nagymama, egy angol kódfejtő, egy magyar holokauszt-túlélő és a Harmadik Birodalomba beleszerető német sorsán keresztül beszélnek az európai történelemről, valamint az unokákat és nagyszülőket összekapcsoló, euforikus kapcsolatról. A film rendezőjét az indonéziai dzsungel közepén értük utol, hogy populista ideológiák és világháborús videójátékok mellett arról is beszéljünk vele, miért adták eredetileg azt a címet a filmnek, hogy A bennünk élő náci.
Három egyetemista srác úgy dönt, hogy olyat csinálnak, amit nagyon kevesen: lelkes odafigyeléssel hallgatják meg nagymamáik történeteit. A Granny Project az a film, ami után azonnal fel akarjuk majd hívni a nagyszüleinket.
A legnívósabb európai dokumentumfilm-fesztiválok által alapított Doc Alliance díjra jelölték Révész Bálint Nagyi projekt (Granny Project) című filmjét. A győztest szombaton jelentik be a cannes-i filmfesztiválon.