Vranik Roland, Kenyeres Bálint, Pápai Pici, Cseke Eszter, Papp Gábor Zsigmond, M. Tóth Géza és Pálfi György mozgóképei gazdagítják az augusztus 12-én kezdődő szarajevói filmfesztivál műsorát.
A Magyar Televíziós és Filmművészeti Szövetség művészeti alkotótábort szervez neves előadók, ismert művészek közreműködésével. Helyszín: Orosháza, Táncsics Mihály Gimnázium. A táborba bárki jelentkezhet, korhatár nincs, diákoknak 50% kedvezmény!
Ma kezdődik a Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztivál, ahol a Kristály Glóbuszért Pálfi György Nem vagyok a barátodcímű filmje versenyez, valamint Fonyó Gergely, Mátyássy Áron és Sopsits Árpád új filmjeinek nemzetközi premierjére is a cseh fürdővárosban kerül sor.
Nyilvánosságra hozták a cseh fürdővárosban július 3. és 11-e között megrendezendő filmfesztivál első versenyfilmjeinek listáját. A nemzetközi zsűri döntése ezúttal is útmutatást nyújthat: mit érdemes megnéznünk a világ legjobb fiatal filmeseinek tavalyi-idei munkáiból?
Az idei filmszemlén különösen finom (film)falatok közül csemegézhetett a nagyközönség. Az összesen 8 kisjátékfilmes blokk keretein belül, látványvilág és mondanivaló tekintetében igen változatos műveket szemlélhettünk. Mivel szinte mindegyikben volt valami különleges, joggal mondhatjuk: igazán jól járt, aki a kisfilmek megnézése mellett döntött.
Pálfi nagyjátékfilmjeinek visszatérő kísérőhatása, hogy szinte másodpercek alatt képesek végletesen megosztani a közönséget, keveseket hagyva a hezitálás vagy a közömbösség pozíciójában. Nincs ez másként legújabb, két nagyobb munka között leforgatott opusával sem, amely kevésbé míves képi világával, nyomasztó atmoszférájával, (ir)reális szereplőivel ismét könyörtelenül két táborra osztja majd a nézőket.
Gyomrunkba, ágyékunkba bokszoló, netán lelkünkbe gázoló közelképeivel és degenerációs esettanulmányaival a Taxidermia elsőre épp oly bizarrnak, kereknek, tökéletesre csiszoltnak és meghökkentőnek tűnhet, mint egy üveggömbbe öntött embrió-kulcstartó. De a benne leginkább zavarbaejtőbb talán mégsem a (nagyon is emberi) testi üzemmód közvetlen közeli követése, sem a (részben már Parti Nagy által megírt) extrém szereplők és történések megjelenítése, hanem inkább az, hogy univerzum-szerű szerkezetbe rendezettsége miatt groteszk emberképet felmutató világértelmezésnek is tekinthető.