Amiről mindeddig nem esett még szó, viszont fajsúlyos helyet foglal el a stúdió életében, az az animációs részleg, a Nordisk Tegnefilm története. Az egykor a Disney égisze alatt tevékenykedő Dave Hand producer-rendező még az 50-es évek elején a Ring, Frank & Rønde stúdióhoz került Vedbækbe. Børge Ring terve az volt, hogy Hand egy egészestés animációs filmet készítsen a Nordisknak, a stúdió pénzén.
A Nordisk Film a legrégebbi, ma is működő filmstúdió, mely közel 100 éves pályafutása során olyan rendezőket termelt ki magából, mint Lars von Trier és Bille August, vagyis minden mellébeszélést félretéve: megteremtette, majd világhírűvé tette a dán filmipart.
Hiába fényezzük: Az arany iránytű minden felületi csillogása ellenére gyenge másolat marad, egy színaranyból öntött regény és egy finoman feldolgozott Gyűrű félresikerült ötvözete. Nem minden arany, ami fénylik.
Az oroszlán, a boszorkány és a csodálatos ruhásszekrény története gyerekek (és valljuk be: felnőttek) millióit varázsolta el. Narnia krónikáját Magyarországon aligha ismerték százezren, ám szerte a világban már több millió példányt adtak el C. S. Lewis hét kötetes meseregény-folyamából. A gyűrűk ura után várható volt, hogy a Narnia is terítékre kerül, s a karácsonyi bemutatón nem csalódtunk: az Adamson által rendezett film látványvilága nem sokkal marad el Peter Jacksonétól, és kevesen tudják, hogy Narnia törpéi, faunjai, griffjei Zsákos Bilbó hobbitüregéből bújtak elő.