Dokumentum-, animációs és élőszereplős kisfilmekkel jelentkezhetnek pályakezdő, elsősorban diák alkotóknak a Budapest Művelődési Központ által meghirdetett A mi Kultúránk (AMiK) rövidfilmfesztiválra. A szervezők azt várják a nevezőktől, hogy filmes eszközökkel mutassák meg, mit jelent számukra az érték fogalma.
A Budapesti Művelődési Központ hatodik alkalommal hívta életre az A mi Kultúránk (AMiK) rövidfilmfesztivált azzal a céllal, hogy elsősorban fiatalok filmes eszközökkel fogalmazzák meg, milyen értékek fontosak számukra a hétköznapokban. „Suli, buli, hobbi, haverok, jövőtervezés, vagy talán a magasabb kultúra, esetleg az alkotás, valami új dolog teremtése?” – teszik fel a kérdést a szervezők. A fesztiválra műfaji megkötés nélkül min. 1, max. 20 perces alkotásokkal lehet nevezni animációs, dokumentumfilmes és élőszereplős kategóriában, 10–14-es, 15–18-as, illetve 19–30-as korosztályban január 22-éig – áll a festzivál sajtóközleményében.
A beérkezett pályamunkákat három fős zsűri – Szakály Réka Anna animációs filmrendező, gyártásvezető, a MOME óraadója, Oláh Sándor filmesztéta, az A mi Kultúránk rövidfilmfesztivál szervezője, és Kálloy Molnár Péter színművész – véleményezi.
„A jó rövidfilm mesél annyit, mint egy nagyjátékfilm. Egy jó rövidfilm végén nincs hiányérzeted. Egy jó rövidfilm után azt érzed, pont ennyi az ideje a történet elmesélésének. Egy jó rövidfilm nem fecseg, de nem is fukarkodik. Egy jó rövidfilm film. Nem kell hozzá magyarázat” – idézi a közlemény Kálloy Molnár Pétert.
A 300 000 forint összdíjazású filmfesztivál március 1-jén lesz a Puskin moziban, ahol levetítik a legjobb alkotásokat, kihirdetik a győzteseket, és átadják a díjakat.
A rövidfilmfesztivál szakmai partnere a nagy múltú, cseh Zlíni Filmfesztivál és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem.