A négynapos eseménysorozatra Budapestre utazó elsőfilmes rendezők és producerek kedden és szerdán nemzetközi tutorokkal fejlesztették projektjeiket. Emellett előadásokon és workshopokon vettek részt, amelyeken többek között az AI optimális használatáról, a self brandingről és a digitális marketing alapjairól is szó esett. A látogatók ezután premier előtt nézhették meg az esettanulmányban is bemutatott, Frust című szerb-bosnyák-magyar sorozat pilot epizódját.
Elindult a Budapest Debut Film Forum (BDFF) a Bálint Házban. Az eseménysorozat még két napon át tart: péntek délután 15:00-kor kerül sor a pitchfórumra, amelyen a BDFF-en részt vevő filmes csapatok kötetlen körülmények között mutatják be projektjeiket (5 játékfilm és 4 sorozat) a szakmai közönségnek és a BDFF vendégeinek. A pitchfórumon bárki ingyenesen részt vehet, regisztrálni itt lehet. A bemutatkozó projektekről a BDFF weboldalán található információ.
Az elmúlt két napban a csapatok megkezdték a műhelymunkát a tutorokkal: a filmes projektek alkotói Csuja László rendezővel és Siniša Juričić producerrel dolgoztak és közös műhelymunkában fejlesztették a terveiket, a sorozatokkal pedig Krigler Gábor forgatókönyvíró-producer és Simona Nobile forgatókönyvíró párosa foglalkozott.
Az NFI Fast Forward Programja (FFP) és a BDFF közös szervezésében két Észtországból érkező marketingszakember, Erman Küplü és Marju Sokman tartott előadást. Küplü bevezette a résztvevőket a digitális marketing alapjaiba és az online kommunikáció különféle módszereibe, Sokman pedig online self-branding stratégiákról beszélt, illetve olyan AI eszközöket is bemutatott, amelyek megkönnyítik és felgyorsítják a tartalomgyártást. A magyar filmes közönség megtudhatta, hogy milyen egy jó weboldal, milyen egy jó poszt, és mivel lehet sikert aratni a digitális térben. Az is kiderült hogy mindezt az AI segítségével akár ingyenesen és segítség nélkül is el lehet érni, hiszen ez a tudás ma már mindenki számára hozzáférhető. A filmesek fő célja a közönség megszólítása, és kiemelt fontosságú számukra az is, hogy otthonosan mozogjanak az online térben. Küplütől és Sokmantól a legfontosabb tanulság, amit hazavihetett a közönség: nem a hirdetés, hanem a tartalom az első – azaz az emberek tartalomra vágynak a képernyőiken, és nem hirdetésekre.
Szerdán Küplü és Sokman nyitott workshopon segített a BDFF résztvevőinek, hogy megtalálják, mi a projektjük leglényegesebb kommunikálható eleme, azaz esszenciája, amely eladhatóvá és jól elmesélhetővé teszi a filmjüket/sorozatukat – a szakmának és a közönségnek egyaránt.
Az este Krigler Gábor esettanulmányával folytatódott, aki a Frust című szerb-bosnyák-magyar koprodukcióban készült sorozat létrejöttének történetét mutatta be az ötlettől egészen a megvalósulásig. A közönség ezután premier előtt nézhette meg a sorozat pilot epizódját.
A BDFF résztvevői a hátralévő két napon csoportos és egyéni konzultációk során készülnek a pitchfórumra, amelyre pénteken 15 órakor kerül sor a Bálint házban. A pitchfórumon a a résztvevők film- és sorozatterveiket mutatják majd be a rangos nemzetközi zsűri előtt, amelynek tagjai Benjamin Cölle, a németországi Pluto Film sales cég igazgatója, audience design szakember, Nagypál Orsi rendező, illetve Galló Krisztina producer lesznek.
(a szervezők közleménye)