Befejeződött A feleségem története 57 napos forgatása, elkezdődött Enyedi Ildikó filmjének vágása. Füst Milán regényének filmadaptációját Gijs Naber holland színész és Léa Seydoux francia színésznő főszereplésével viszi vászonra az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője.
Április 8-án Hamburgban kezdődött a munka, ahol 11 napot forgatott a stáb. Nyáron Budapesten és a Magyar Nemzeti Filmalap MAFILM Igazgatóság fóti stúdiójában rögzítettek jeleneteket 37 napon át, ősszel pedig 9 napig Máltán dolgozott a stáb.
Füst Milán több mint 20 nyelvre lefordított, irodalmi Nobel-díjra felterjesztett A feleségem története című regénye az alapja Enyedi Ildikó forgatókönyvének, ami egy új médium számára igyekszik minél pontosabban és gazdagabban közvetíteni nemcsak a történetet, de Füst Milán szellemét, gondolatait is. A forgatás utolsó szakaszában Máltán a tengeri jeleneteket rögzítették. Különösen izgalmas volt az elemeknek kiszolgáltatva forgatni, megismerni a tengerész élet máig változatlan fogásait.
„Nagy élmény volt látni, ahogy a komoly nemzetközi produkciókban edződött magyar stáb kétszer is, a forgatás elején és végén, Hamburgban és Máltán, néhány hét alatt bevonta, fellelkesítette és a csapat részévé forrasztotta a német, olasz, máltai munkatársakat. Feszültségek és súrlódások helyett szép emberi találkozások és harmonikus, vidám munka volt ennek az eredménye. Ehhez kellett a mi szakembereink erős, tiszteletet kiváltó szakmai színvonala mellett az emberileg nagyvonalú, érett, az újra, másra, idegenre nyitott szemléletük is. Jó volt együtt dolgozni” – idézi a közlemény Enyedi Ildikó rendezőt.
A magyar Inforg-M&M Film – Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Muhi András –, a német Komplizen Film, az olasz Moliwood és a patinás francia Pyramide koprodukciójában készülő film forgatókönyvét Enyedi Ildikó írta, az operatőr Rév Marcell, a vágó Szalai Károly, a látványtervező Láng Imola, a jelmeztervező Flesch Andrea, a VFX Supervisor Klingl Béla, a zeneszerző az olasz Teho Teardo. A filmalap 1,15 milliárd forintos gyártási támogatásával készülő A feleségem története a tervek szerint 2020 őszén kerül a magyarországi mozikba, a Mozinet forgalmazásában.
(közlemény)