A budapesti Goethe Intézetben járt Astrid Proll annak kapcsán, hogy március 11-én a német filmhéten – és egy nappal később a magyarországi mozikban – bemutatják az Uli Edel rendezte, A Baader-Meinhof csoport című, német–francia–cseh koprodukcióban készült filmet.
Astrid Proll tizenöt éve képszerkesztőként és fotósként dolgozik különböző lapoknak, de egykor a német RAF, a Vörös Hadsereg Frakció szélsőbaloldali diákmozgalomból alakult terrorista csoport tagja volt.
Astrid Proll az mtinek nyilatkozva hangsúlyozta: nem a film népszerűsítése miatt van Budapesten. Hozzátette: a film tényeken alapul, de nem minden igaz benne.
A 61 éves Proll 1969-ben csatlakozott a RAF-hoz, bankrablásért később két részletben (1971–74 és 1978–80) összesen öt és fél évet ült börtönben. Kiszabadulása után megszakította kapcsolatát a frakcióval, civil lett, dolgozott a Tempo, a Der Spiegel és a Time magazinnak is. 2004-ben önálló fotóalbuma jelent meg Németországban Jancsi és Juliska. A RAF képei 1967–1977 címmel. Jelenleg Berlinben él.
A Baader Meinhof csoport 1972-ben sorozatos merényleteket hajtott végre Nyugat-Németországban, többek között az amerikai hadsereg frankfurti főhadiszállásán és az Axel Springer kiadó hamburgi székházában. Alapítóit, Andreas Baadert, Ulrike Meinhofot, Gudrun Ensslint 1974-ben elfogták és a stammheimi börtönbe zárták, ahol a hivatalos változat szerint 1977-ben (Meinhof már egy évvel korábban) mindannyian öngyilkosok lettek.
„Sokszor megkaptam az életben, hogy csak egy volt terrorista vagyok, de igyekszem úgy élni, mint minden más ember. Hogy milyen emlékek élnek bennem ma a Baader-Meinhof csoport kapcsán? Ez volt az ifjúságom, azóta azonban minden megváltozott. A mostani film előtt tíz éven át ki sem ejtettem a számon, hogy Baader-Meinhof" – mondta az mti-nek.