Cseresznyevirágzás
Történet
Rudi és Trudi hosszú évtizedek óta boldog házasságban élnek. Rudi halálos beteg, rákja van. Mégis Trudi az, aki váratlanul egyedül hagyja férjét a földi világban. Az özvegy férfi a tragédia után nehezen találja a helyét. Azután elhatározza, hogy megvalósítja felesége beteljesületlen álmát. Japánba utazik, hogy meglátogassa a fiukat. Ám úgy érzi, hogy - akárcsak a másik gyermeküknél - csak a terhére van. Rudi megismerkedik a fiatal butoh-táncos lánnyal. Furcsa kapcsolat alakul ki közöttük. Yuval együtt utazik a Fudzsi lábához megnézni felesége helyett azt, amit ő mindig is szeretett volna: a cseresznyevirágzást.
Ezt írtuk a filmről:
A nők, akik túl sokat tudtak – A szebbik nem a rendezői székben II.
Az előző részből megtudhattuk, hogy a kezdetek kezdetén még nem is számított extrém dolognak az, ha egy nő filmet rendezett, valamint azt is, hogy a filmkészítés iparosodásával időközben ez teljesen megváltozott. Ebben a részben megismerkedhetünk Európai filmes női pionírjaival, valamint a rendezőnők mai helyzetére is vetünk egy pillantást.
Szerelem, halál, kisemberek, Japán – Doris Dörrie: Kirschblüten - Hanami / Cseresznyevirágzás
A tavalyi német filmtermésből egyedül Doris Dörrie új filmje, a Cseresznyevirágzás-Hanami szerepelt a Berlinálén, röviddel előtte Münchenben megkapta a legjobb, 2007-ben készült filmnek járó Bajor Filmdíjat. Nemcsak a szerző keleti kultúra iránti vonzódásának, hanem a 20−21. század nyugati társadalmaiban fellelhető kelethóbortnak a lenyomata is.