A dzsungel könyve
Történet
Színpompás dzsungel-szimfónia egzotikus helyszínekkel, óriási állatsereglettel, izgalmas kalandokkal. Rudyard Kipling nyomán remek film készült a farkasbarlangban talált emberkölyökről. Maugli, a "meztelen béka" és nevelőszülei, Farkas apó, Farkas anyó, valamint barátai: Balu, az álmos öreg medve, aki a Dzsungel Törvényére tanítgatja, Bagira, a fekete párduc, a fekete suhanó árnyék, a dzsungel mélyének félelmetes lakói: Sir Khán, a Nagy, a sziszegő Ká, mind népszerűek és ismertek az egész világon, úgy a gyermekek körében, mint a felnőttek világában. A Dzsungel Törvénye, amelynek egyetlen parancsa sem ok nélkül való, minden vadállatnak megtiltja, hogy embert egyék.
Videó, előzetes, trailer
Jobb ha tudod: a Filmtett nem videómegosztó, videóletöltő vagy torrentoldal, az oldalon általában a filmek előzetesei nézhetőek meg, nem a teljes film!Ezt írtuk a filmről:
Kincs, ami nincs – A magyar filmzene története
A filmzenei szakirodalom egyik legizgalmasabb kérdése, hogy a Hollywood-központú szemlélet mellett milyen szinten lehet szegmentálni a filmzene világát.
Egy magyar a világ filmzene-gyártásában – Rózsa Miklós-portré 2.
Rózsa Miklós 1946-tól már – a thrillerek mellett – a noirok keresett zeneszerzőjévé vált, Mark Hellinger producer kezdeti biztatása után egészen 1950-ig ebben a műfajban dolgozott a legtöbbet. 1948-ban a Paramount-ügy veszélybe sodorta a szabadúszó komponista karrierjét, úgyhogy Rózsa ugyanebben az évben leszerződött az MGM-hez…
Egy magyar a világ filmzene-gyártásában – Rózsa Miklós-portré 1.
Rózsa Miklós Oscar-díjas komponistát mai napig jóval többen ismerik Amerikában és szerte a nagyvilágban (Miklós Rózsa néven), mint saját szülőhazájában – és ezen jelentős mértékben nem segítettek az olyan jószándékú kezdeményezések sem, mint az MTV Magyarok a világ filmgyártásában című sorozata, amely azon magyar származású mozgóképes alkotók előtt tisztelgett, akik külföldön futottak be filmes karriert. Összeállításunk minden idők leghíresebb magyar filmzeneszerzőjének pályáját tekinti át.