Dave Grohl nem nyugszik: több projektben zenél, a Foo Fightersszel turnézik, könyvet ad ki, és még arra is volt kreatív kapacitása, hogy egy Zs-kategóriás horrorőrületet megvalósítson. Az agyament filmet azonban óhatatlanul beárnyékolja egy tragédia, a Foo Fighters rajongói nem csak a fájdalmas poénok miatt hullathatnak könnyeket a Studio 666 láttán.
Howard Hawks 1951-es A Lény – egy másik világból című kultikus alkotása borzalmas adaptációja az alapjául szolgáló novellának, de a mai napig szórakoztató film. John Carpenter 1982-es A dolog című mesterműve nem remake, viszont kitűnő adaptáció. Matthijs van Heijningen 2011-es A dolog című szennye borzalmas remake. Nagyjából erről lesz szó.
John Carpenter huncut, vékonyka sci-fi-mázba burkolt kapitalizmuskritikája (vagy a kapitalizmuskritikába burkolt verekedős filmje, attól függően, hogy ki mire izgul) nemrég lett harmincéves. Filmnyelvileg lehet, hogy nem öregedett túl jól, de üzenete aktuálisabb, mint valaha.
John Carpenter zeneszerzőként tér vissza a Halloween-sorozatba: ő szerzi a David Gordon Green rendezésében készülő új rész zenéjét, ahogy azt az eredeti, általa rendezett 1978-as A rémület éjszakája (Halloween) esetében is tette.
Ma este John CarpenterSötét csillag (Dark Star) című sci-fi-vígjátéka indítja a kolozsvári Lugosi Béla Filmklub harmadik évadát. Hétfő esténként 8 órakor az Insomnia kávéházban lehet válogatott filmkülönlegességeket nézni.
Hollywoodot a XX. század első évtizedeiben bevándorlók és szerencselovagok tették naggyá, akik a filmkészítés fortélyait munka közben sajátították el, gyakran kifutófiúként kezdve járták végig a ranglétrát a rendezői vagy produceri csúcsokig. Sokan közülük nemcsak a filmtudományokban nem voltak felső fokon iskolázottak – igaz, ezt a tantárgyat akkoriban még sehol sem oktatták.