A Kecskeméti Animációs Filmfesztivál egyedülálló a magyar fesztiválpalettán, hiszen egy teljes szakma színvonalas és hangulatos találkozóhelye tud lenni: a legfiatalabb egyetemistáktól a „nagy öregekig” minden – és tényleg minden – generáció Kecskemét központjában nyüzsög (és ez nem generációnként egy-két embert jelent), mozizik, ebédel, néz kiállítást és vesz részt konferencián rendező, képzőművész és újságíró a kecskeméti kíváncsiakkal együtt.
A kolozsvári székhelyű Filmtett Egyesület 18. alkalommal is meghirdeti nyári filmalkotó workshopját: idén július 12. és 23. között Parajdra várjuk a filmkészítés iránt érdeklődő Kárpát-medencei fiatalokat.
Március vége helyett április 26-áig lehet jelentkezni a Filmtett Egyesület nyári alkotótáborába. A júliusi műhely nyolc alkotócsoportjába várunk a filmkészítés gyakorlata iránt érdeklődő fiatalokat.
Megjelent a Filmtett Workshop idei pályázati felhívása. A nyári filmes műhely szervezői kilenc alkotócsapatba várják a jelentkezéseket 2020. március 22-éig.
Mivel az idén nincs Filmtett-tábor, helyette egy első filmjük készítése előtt (vagy közben) lévő fiataloknak (vagy öregeknek) szóló sorozattal kedveskedünk. Íme, egy veterán tábori gyártásvezető jótanácsai.
Erdélyben a 2000-es évek elején alakultak ki mindazok a máig is működő és fejlődő intézmények, amelyek lehetőséget kínálnak arra, hogy az erdélyi fiatalok el tudják sajátítani a filmkészítés (kisjátékfilm, dokumentumfilm, animációs film) különböző ágazatainak (rendezés, forgatókönyvírás, vágás stb.) alapjait.
A Filmtett Workshopon készült Párnaarc című élőszereplős film és a Helix című animáció is szerepel az október 12. és 21. között megszervezett Varsó Nemzetközi Filmfesztivál rövidfilmes versenyprogramjában.
Vácz Péter Párnaarc című, párbeszédet mellőző, a tavalyi Filmtett Workshopon forgatott alkotása bekerült a 34. Varsói Filmfesztivál rövidfilmes versenyébe.