Új helyszínre költözik az ELTE Szemle Új helyszínre költözik az ELTE Szemle

Új helyszínre költözik az ELTE Szemle

Az ELTE hallgatóinak filmfesztiválját idén második alkalommal, április 29. és május 2. között szervezik meg a budapesti Stúdió K-ban és a Puskin Moziban. A szervezők március 17-ig várják a nevezéseket, a győztes film rendezőjének 500 000 forintos gyártási támogatást biztosít következő filmjére az esemény fő támogatója, a Canon. Nyilvános a zsűri névsora is.

Az először 2024-ben megszervezett ELTE Szemle célja a közösségépítés, a tudásátadás és a műhelymunka mellett az volt, hogy a figyelmet az egyetemen megvalósuló filmes képzésre irányítsa. A rendezvény több teltházas vetítéssel zajlott, az ELTE-s filmek azóta több másik fesztiválon is sikerrel szerepeltek. A második kiadás szintén egyetemi fókusszal bír, de célként tűzte ki a tágabb filmszakma és közönség megszólítását is.

Az idei ELTE Szemle fő helyszíne a Stúdió K Színház lesz, ahol április 29-én kerül sor az esemény megnyitójára, majd az első versenyblokkot tekinthetik meg a nézők. A fesztivál  idén szeretné felhívni a figyelmet a film és a társművészetek kapcsolatára, épp ezért a nyitónap estéjén a Prudencia Hart különös kivetkezése című színházi előadást láthatja a közönség a Stúdió K-ban. Ezt követően három napon keresztül zajlanak majd a vetítések, amelyek mellett idén is számos mesterkurzus, workshop, kerekasztal-beszélgetés tárja majd fel a filmszakma különböző területeinek összefüggéseit, aktuális tendenciáit. Mindemellett egy két részből álló fotókiállítás is színesíti majd a programot. A művészeti perspektívájú hívószava a JELEN, míg a szakmaié a WERK lesznek. Részletek a nevezési felhívásban elérhetőek. Az egyetem hallgatói március 31-ig adhatják le a munkáikat. Az ELTE Szemlét idén is a BEST OF vetítés zárja a Puskin Moziban, a legjobb filmeket később a Kerekdomb fesztiválon is vetítik majd. Idén vendég egyetemként az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem filmes hallgatói munkákból is vetítenek egy válogatást.

A szakmai zsűri tagjai idén Pálos Gergely operatőr, Sós Bálint Dániel rendező, Dér Asia dokumentumfilm-rendező, Csuja László rendező és Stork Natasa színésznő. A zsűri a BEST OF összeállítása mellett idén egy fődíjat is odaítél, tulajdonosa 500 000 forintos pénzdíjban részesül, amelyet következő projektje megvalósítására fordíthat.

Az esemény weboldalán és Facebook-oldalán hamarosan megjelennek a szakmai programokkal, a beszélgetések résztvevőivel, illetve a filmekkel kapcsolatos információk is.

Az esemény fő támogatója a Canon, kiemelt támogatója és technikai kivitelezője a Mindenki Mozija. Az ELTE filmszakos hallgatói március 17-ig nevezhetik filmjeiket az alábbi linken.

(a fesztivál közleménye)

Címkék
Támogass egy kávé árával!
 

Friss film és sorozat

erdélyi filmtár

Szavazó

Mi a kedvenc kánikulai filmed?

Szavazó

Mi a kedvenc kánikulai filmed?

Friss film és sorozat