Az Altmann család befolyásos gyártulajdonos volt az egykor világvárosnak számító Aradon. Ma már csak az 50 éves Magda és édesanyja él itt, elszegényedve és elszigetelten, egy kis házban. Francisre várnak, Magda Amerikába kivándorolt bátyjára. Anyjuk tőle reméli a családi vagyon visszaszerzését, míg Magda próbál a sorsa ellen küzdeni. Apró lehetőségeket keres, hogy függetlenedjen anyjától. Amikor a [...]
Amikor az ökoszisztémát éltető forrás elapad, segélykérése beindít egy folyamatot, mely a világ összes erőforrását egy torony megépítésére fordítja. Ez látszólag romboló hatással van a környezetre, a toronynak azonban nincs más célja, mint a forrást újraindítani.
A dokumentumfilm egy tizenöt éves fiú, Antal Ferenc életének egy sorsfordító mozzanatán keresztül mesél a felnövésről, a gyökerektől és az otthontól való eltávolodásról, miközben betekintést nyerünk rövid portrékon keresztül a gyermekotthon szeretetteli közegébe és megismerjük a csángó gyerekek megrázó háttértörténeteit.
Augusztusban az Avasság átalakul egyetlen esküvői ceremóniává. Az emberek népviseletbe öltöznek és kabriókon furikázzák a mennyasszonyokat. Mindenki hivatalos mindenkinek az esküvőjére és ezt logisztikailag nem könnyű megoldani, napi két-három szertartás és buli. Az év többi részében az Avasság lakatlan, a luxusvillák üresen állnak. Az emberek visszatérnek külföldre dolgozni és spórolni a következő augusztusra.
Sára egy virágüzletben dolgozik éjjeli váltásban. Kliensei visszatérő alakok, fura éjszakai figurák, környezete pedig kellemes magány, egészen addig, amíg megjelenik egy fiú madárjelmezben, aki megtöri a rutint és mesélés helyett kérdezni kezd.
Színes vígjáték, dokumentumfilm, 10 perc, 2018 Zene
Én, vagy nem én? Dokumentum vagy fikció? Csendben megfigyelni vagy hangosan beszélni? Megannyi út, mégis mind járható. E film egy hibrid képződmény, egy „így jöttem” film, félrevezetésekkel, reflexióval, színes és változatos formavilággal.
Színes és fekete-fehér ismeretterjesztő, 50 perc, 2016 Hang, Zene
Az 1910-es évek derekán a Janovics Jenő színházigazgató által vezetett kolozsvári filmgyár több mint hatvan filmet mutatott be a legismertebb magyar színészek és a legjobb rendezők, operatőrök közreműködésével. Az első világháború után a némafilm korszakának egyik legtermékenyebb magyar filmes műhelye bezárta kapuit, az azt követő évtizedekben pedig különböző úton-módon majdnem az összes film megsemmis [...]