Jövő hónapban New Yorkban, egy jótékonysági gála keretében fog átadni egy díjat a 45 éves filmrendezőnek a Humane Society of the United States, amiért a Noé forgatása során Aronofsky trükköket használt igazi állatok helyett.
A Noé az utóbbi idők egyik legfurább, legvegyesebb filmje, ami egyszerre minden: gigantikus és ékegyszerű 3D akció-fantasy és mély kamarathriller erős karakterdrámával.
„A legkevésbé bibliai bibliai filmnek” nevezte Noé című új filmjét Darren Aronofsky, a már bemutatása előtt ádáz vitákat kavart hollywoodi eposz főhősét pedig „az első környezetvédőként” jellemezte.
Russell Crowe, a Noé című film főszereplője és az alkotást rendező Darren Aronofsky is részt vett Ferenc pápa szerdai általános audienciáján a Szent Péter téren.
Harmadik filmje, az ellentmondásos megítélésű A forrás törést okozott ugyan Darren Aronofsky pályáján, az évtized végére a direktor két kisebb remekművel (A pankrátor, Fekete hattyú) bizonyította be, hogy nemcsak vizionárius hajlamai kifinomultak, de a letisztult, klasszicista formák sem idegenek tőle.
Meglehet, filmográfiája csupán öt tételt számlál, az idén negyvennégy esztendős Darren Aronofsky a kortárs amerikai függetlenszektor egyik legeredetibb szemléletű rendezője. Filmjei minden esetben egyedi formakinccsel bírnak, tematikus magjuk viszont jórészt azonos: erkölcsi vagy egzisztenciális homályzónában rekedt hősökről, vágy és realitás, idea és test, dicsőség és hübrisz ellentétéről regélnek.
Russell Crowe főszerepet kapott Darren Aronofsky Noé című filmjében: az ausztrál színész játssza el a bibliai hőst, akinek isteni parancsra meg kell mentenie az emberiséget az özönvíztől.