Tabacu Marius

Filmjei a Filmtetten

Rózsa és Ibolya

Színes animációs film, 50 perc, 2010
Rendező

Népmesei motívumokból írta gyönyörű művét Arany János, melyből született ez a mesejáték. Egyszer, hol volt, hol nem, volt egyszer egy tündérkirály. Volt annak egy lánya, Tündérszép Ibolya, meg egy új felesége, a gonosz mostoha. Ez a boszorkány féltékeny volt a leányra, szépségére, bájára, fiatalságára. Mindenáron meg akarta keseríteni az életét [...]

Szemmel verés

Színes , 55 perc, 2008
Rendező, Szerkesztő

Azt követően, hogy Marius Tabacu megkapta a szekuritáté irattárából a saját személyére és családjára vonatkozó megfigyelési dossziét, felkereste a dokumentum szereplőit. A filmben megszólalnak legjobb barátai, akik hosszú oldalakon át szereplőivé váltak a megfigyelési dossziénak. Idézik azt a kort, értelmezni próbálják a szekusdossziéban találtakat, valamint azt, hogy hogyan működött a rendszer.

Erdélyi ízek

Színes , 8 perc, 2007
Rendező, Szerkesztő

A 8 részes sorozatban Kántor Melinda műsorvezető kalauzolja a nézőket Erdély lebilincselően szép tájain és gasztronómiai különlegességeinek útvesztőjében. Az egyes részekben nemcsak bizonyos tájegységeket ismerhetünk meg, mint például Máramaros, Torockó vagy Székelyföld, hanem a vidékekre jellemző, hagyományos ételeket is, melyeket igazi háziasszonyok készítenek el. Az egykor Magyarországon is nagyon népszerű házi kürt [...]

Misi bácsi, avagy a VTM szószólója

Színes életrajzi, 45 perc, 2005
Rendező

Guttman Mihály zenész meséli életét. Három nagyobb életállomásán – Petrozsény, Arad és Kolozsvár – szerzett zenei tanulmányai szervesen egészítik ki egymást. Tehetségét és tudását hosszú éveken át adta át fiatalabb generációknak mint kórusszervező, oktató és nem utolsó sorban mint ember, aki hitet és tudást egyaránt átörökít.

Kolozsvár arcai

Színes , 39 perc, 2003
Rendező

Kolozsvár szubjektíven láttatott huszadik századi története rajzolódik ki a filmből. A Trianon előtti nyolcvan százalékban még magyarok lakta város milyen átalakulásokon megy keresztül, Trianon majd a bécsi döntés következtében. Mit jelent a kommunizmus meghonosodása a város történetében, végül arra is fény derül, mit hoz a 89-es rendszerváltás.

A csöndrigó

Színes életrajzi, 29 perc, 2003
Rendező

Egyed Emese költőnőről portréfilm. Életéről, műveiről és életfelfogásáról beszél, amelyet néhány versen keresztül illusztrál a film. A filmben emlékezik életének jelentősebb pillanataira, költői életútjának kezdeteire, illetve az életében ilyen szempontból meghatározó egyéb fontosabb mozzanatokra.

Menni (meg)maradni

Színes , 59 perc, 2002
Szerkesztő

Az erdélyi magyarság külföldre történő elvándorlása és országon belüli migrációs folyamatait elemzi a film, amelyben sorra vesszük a Partium, Közép-Erdély és a Székelyföld kivándorlási tendenciáinak elemzését. Megszólalnak ezen régiókból polgármesterek, fiatalok, lelkészek és szociológusok.

A kő és a fa tisztelete - Venczel Árpád képzőművész

Színes , 25 perc, 2002
A rendező munkatársa

Venczel Árpád képzőművész, műrestaurátor portréja. A művész Korondon született, tanulmányait Kolozsváron végezte és a mai napig is itt él és alkot. Néhány restaurálási munkáján keresztül mutatja be a film az alkotót.

Sapientia - egy egyetem születése

Színes , 57 perc, 2002
Rendező, Forgatókönyvíró

Az EMTE-Sapientia alakulásának történetét mutatja be a film, felelevenítve néhány momentumot a Ceausescu rendszerbeli életünkből. Az akkreditációs folyamat ismertetése mellett kiderül, hogy 2000-ben különítették el a magyar költségvetésből a 2 milliárd forintot az egyetem alapítására, amely végülis az egyházi alapítású erdélyi magyar egyetem lett.

Friss film és sorozat

Szavazó

Melyik kilencvenes évekbeli filmnek kellene már egy folytatás?

Szavazó

Melyik kilencvenes évekbeli filmnek kellene már egy folytatás?

Friss film és sorozat