Will Smith hitchcocki karaktert játszhat el, ha minden összejön. Napjaink egyik legnépszerűbb színésze a Gyanakvó szerelem feldolgozásában Cary Grant szerepét vehetné át – írja az SG.hu.
Nem becsüljük meg azt, amink van. Nem vigyázunk eléggé egymásra. Nem gondolunk eleget a jövőnkre, és gyakran elhanyagoljuk szeretteinket. Szüntelenül rohanunk, és önző módon azt hisszük, hogy így mindent megúszhatunk. Persze ez nem a megoldás az élet nagy problémáira, és ezt mi is nagyon jól tudjuk. Éppen ezért egyáltalán nincs szükségünk egy milliomodik szemfelnyitós amerikai drámára.
Tizen-egynéhány évvel ezelőtt (még) élt Amerikában egy fehérorosz származású zseni. Isaac Asimovnak hívták, de mi egyszerűen csak a sci-fi apostolának neveztük. Több száz kötetnyi életműve kiapadhatatlan (pénz)forrása lehetne (!) Hollywood témavadász producereinek, ők azonban mégis viszonylag ritkán nyúlnak a mester írásaihoz, ráadásul akkor is felettébb óvatos mozdulatokkal.
Nem meglepő számunkra, hogy a MIB II. a kronologikusság ellenére mégsem fed egy ennek megfelelő logikai sorrendet is, elejtett hibákat is felfedezhetünk a filmben. Van itt film a filmben és újra a filmben, ugyanis egy olyan elmesélendő történetről szerzünk tudomást az elején, mely nem történt meg, és amelyről egy nem létező dosszié számol be, majd a nem létező történetben újra megjelenik (a levetített videokazetta részlet révén) az, ami szintén a nem létezőről és a meg nem történtről szól.