A 12. alkalommal megszervezett szombathelyi filmfesztivál Kulturális örökség kategóriájában van még egy erdélyi vonatkozású dokumentumfilm, Berta Enikő A székely Atlantisz – Bözödújfalu emlékére című alkotása második helyezést ért el.
A kulturális örökség kategória legjobbjának Breier Ádám Lefkovicsék gyászolnak című vígjátékát ítélte a zsűri, a harmadik helyezett pedig Mohi Sándor Egy drámaíró drámája című Hubay Miklós-portréja lett.

Különdíjat kapott Csibi László új dokumentumfilmje, a Szabadság a hegyen. A film a 80-as évekbe kalauzol, amikor az állam hatalmi szervei minden külföldről érkező információt ellenőrzésük alá vontak, így a nagy nemzetközi sportesemények is lekerültek az ország egyetlen televízióadójának képernyőjéről. A Románia országhatáraitól távol eső Belső-Erdélyben ezért az érdeklődők a szomszédos magyar, jugoszláv és bolgár közvetítések vételére alkalmas, improvizált antennák segítségével vonultak a környező dombokra meccset nézni.
A film producere Péterffy András, operatőre Kalamár Gáspár Gábor, zenéjét Venczel Péter szerezte.
Szintén különdíjas Gál Tamás A Falu Mestere, Keserű Judit A fényszövő – Portréfilm Péreli Zsuzsa Kossuth-díjas gobelinművészről, a Nemzet Művészéről, Tóth Péter Pál Arnoldo – Gross Arnold grafikusművész portréja és Hamar József Vasi kovács című alkotása is.
A Sport kategóriában Goretic Péter Egy szelet sültje, Vizler Zsolt Egy elfeledett Széchenyije és Miklós Ádám Mélypont érzése lett a legjobb, az építészeti témájú filmek közül pedig az Arénák építésze – Skardelli György (r. Kovács László), A Gerle – Gerle János portré (r. Zajti Balázs) és az Építészeti barangolások… avagy a diktatúrák építészete (r. Garami Szilvia) nyert díjat.
A fesztivál Schmidt Éva-díját Zajti Balázs kapta A Gerle – Gerle János portré című filmjéért, életműdíjat Koltai Lajos és Rudolf Péter kapott. A díjazottak teljes listája a fesztivál honlapján böngészhető.