Híres és hírhedt emberekről készült életrajzi filmekből állított össze válogatást a Cinego.
A 10+1 film bűnözők, médiasztárok, politikusok életét vagy életének egy-egy meghatározó időszakát mutatja be:
- A Wall Street farkasa: Martin Scorsese Jordan Belfort bróker felemelkedéséről, fényűző életéről és bukásáról készített filmet, melyeknek szerves része volt a bűn, a korrupció és a Szövetségi Nyomozóhivatal.
- Silvio és a többiek (18): Paolo Sorrentino a tőle megszokott vizualitással, rengeteg zenével és humorral mutatja be az életkoráról tudomást sem vevő Berlusconit, milliók elérhetetlen bálványát, valamint a körülötte legyeskedő holdudvart: a felkapaszkodni vágyókat, a hatalmi játszmákat folytató elitet és az őket csodáló fiatal lányokat.
- Jackie: Pablo Larraín filmjében a mindenki által kedvelt First Lady, Jacqueline Bouvier Kennedy (Jackie) portréját, különösen a dallasi merénylet utáni megpróbáltatásait mutatja be.
- Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány: A film Ted Bundy, a történelem egyik leghírhedtebb sorozatgyilkosának történetét meséli el.
- Az angyal: Pedro Almodóvar produceri közreműködésével készült film, Carlos Robledot, a 70-es évek Argentínájának legkíméletlenebb bűnözőjét mutatja be. A korabeli sajtó Carlost külseje miatt az Angyal becenéven illette, bűnlajstromán rablás, gyilkosság, nemi erőszak is szerepelt.
- A Viszkis: Antal Nimród filmje Magyarország legismertebb bankrablójáról szól, aki a '90-es években több mint 25 sikeres rablást vitt véghez. A médiában már-már a 20. századi Rózsa Sándorként hivatkoztak rá és sokan szimpatizálni kezdtek az elemelt pénz helyén viszkisüvegeket hagyó rablóval.
- Az első áruló: Film Tommaso Buscettáról, aki kegyetlen bűnözőből vált Olaszország máig megosztó hősévé. Tanúvallomásának köszönhetően tudták térdre kényszeríteni a szicíliai maffiát.
- Snowden: Oliver Stone filmjében Edward Snowden amerikai számítógépes szakembert, volt CIA alkalmazott történetét mutatja be, aki 2013-ban azzal vált közismertté, hogy nyilvánosságra hozott olyan szigorúan titkos dokumentumokat, melyekből kiderült, hogy amerikai titkosszolgálatok széles körben figyelik az emberek mobiltelefon-hívásait és internetes tevékenységét, nemcsak az Egyesült Államokban, hanem világszerte.
- Yves Saint Laurent: Film az úttörő divattervező karrierjének elindulásáról.
- Kaspar Hauser: Kaspar Hauser “Európa gyermeke” egy titokzatos talált gyermek a 19. századi Németországban, legendáját Werner Herzog vitte filmre.
- +1 Skate Kitchen: A filmben testközelből láthatunk be a New York-i szubkultúra, többtízezres Instagramos rajongótáborral rendelkező valódi gördeszkasztárok életébe.
A filmek elérhetőek magyarországi előfizetők számára erről a gyűjtőoldalról.