Gigászok egyesülnek Hollywoodban: a Netflix visszalépett, a Paramount Skydance fogja megvásárolni a Warner filmstúdiót.
A Paramount Skydance készen áll a teljes Warner Bros. Discovery – beleértve az HBO Maxot is – felvásárlására, miután a Netflix kiszállt a versenyből, bár decemberben már megállapodott a WBD nagyrészének a felvásárlásáról. A Netflix tárgyalói tegnap délután hivatalosan is kijelentették, hogy a Paramount Skydance legutóbbi tétje egyértelműen kedvezőbb az általuk korábban kötött egyezségnél, a saját szempontjukból pedig már anyagilag nem éri meg ezt túllicitálni.
A Netflixnek március 4-éig volt határideje eldönteni, hogy új javaslatot tesz-e a decemberi megállapodás megmentéséért, a Netflix társelnöke, Ted Sarandos tegnap még Washingtonban próbált lobbizni a Trump-kormány tisztviselőinél, miközben a Paramount új, részvényenkénti 31 dolláros ajánlatot tett.
„A Netflix üzletileg egészséges, erős és organikusan növekszik, ezt bizonyítja a kínálatunk és a kategóriájában legjobb streaming szolgáltatásunk – fogalmaz a Netflix közleménye. – Idén kb. 20 milliárd dollárt fektetünk be minőségi filmekbe és sorozatokba, és bővítjük szórakoztató kínálatunkat is. Tőkeallokációs politikánkkal összhangban újraindítjuk részvény-visszavásárlási programunkat is. Továbbra is azt fogjuk tenni, amit több mint 20 éve teszünk nyilvános társaságként: örömet szerzünk a tagjainknak, nyereségesen fejlesztjük üzleti tevékenységünket, és növeljük a hosszú távú részvényértéket.”
A legutóbbi, február 24-i ajánlata szerint a Paramount 111 milliárd dollárt hajlandó kifizetni a teljes Warner Bros. Discovery teljes egészéért, beleértve annak lineáris kábelcsatornáit is.
(Variety)