Izgalmas a téma, de a rendező túl keveset kockáztat – leginkább ezt lehet Tom Hooper szemére vetni a transzneműség egyik pionírjának emléket állító új filmje, A dán lány kapcsán.
A Főnök című orosz film nyerte a Sanghaji Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, a legjobb színésznek járó elismerést a hongkongi Nick Cheung kapta, a legjobb színésznő a tízéves Crystal Lee lett.
Lehet, hogy divat lesz Hollywoodban elővenni a mindenki polcán ott árválkodó „nagy klasszikusokat”, leporolni őket és megpróbálni úgy filmet készíteni belőlük, hogy sikeres legyen a próbálkozás? A tavalyi év filmes eseményeiből erre (is) következtethetünk, hiszen az Anna Karenina után most itt van A nyomorultak, még ha ez utóbbi nem is annyira Victor Hugo regényéből, mint a Broadway-n már rongyosra játszott musicalből építkezik.
A király beszéde új, gyerekeknek szánt változatában csak szalonképes szavak hagyják el az uralkodó száját. A film jövő héten kerül az észak-amerikai mozikba. (hír24)
A jelenlegi brit uralkodó, II. Erzsébet királynő édesapjáról, VI. György királyról készült történelmi dráma (The King's Speech) szinte az összes főbb elismerést besöpörte a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) vasárnap esti fényes londoni díjkiosztóján. (MTI)
„Jönnek a britek” – hangzott el 1982-ben az Oscar-gálán a Tűzszekerek – természetesen brit – forgatókönyvírójától. S noha egy évre rá a tényleg rádupláztak a Gandhival, a nagy bejövetel elmaradt. 30 évet kellett várni, de ennyire brit téma talán soha nem volt Oscar-közelben, mint A király beszéde. S ha az amerikai filmakadémia is olyan jó ízlésről tesz tanúbizonyságot, mint oly sokan már idén – többek közt a BAFTA, vagy az Amerikai Rendezők Céhe ítészei –, akkor a britek tényleg megjöttek.